• Roots & Shoots

Aktivity druhého ročníka vzdelávacieho programu Roots and Shoots boli zahájené Workshopom - Ako získať financie na vlastný projekt?, ktorý absolvovali žiaci 8. ročníka dňa 30.11.2022. Workshop prebiehal pod záštitou nadácie Green Foundation. Žiaci sa naučili viac o tom, čo je crowdfunding, rozvíjali nové kompetencie (ako napr. digitálne kompetencie, finančná gramotnosť atď.), naučili sa vytvárať vlastné videá, články a online kampane, umožňujúce získavať finančné prostriedky pre ich súčasné i budúce projekty. Dozvedeli sa, ako prihlásiť svoj projekt na Startlab - slovenská platforma, kde si žiaci môžu zverejniť svoje projekty a získavať na ne financie a ako osloviť potenciálnych darcov.

Po úvodných inštruktážach sa realizačný tím pod vedením p. učiteľky E. Árendášovej a p. riaditeľky A. Kajtárovej pustil do vypracovania projektového zámeru. Naším cieľom je vybudovať "Zábavno-náučný a pocitový chodník" v blízkosti školy, ktorý bude slúžiť miestnym obyvateľom i širokej verejnosti. Areál plánujeme obohatiť rôznymi informačnými a náučnými tabuľami, okrasnými rastlinami, lavičkami a umiestnením smetných košov, aby sa znížilo znečisťovanie verejného priestranstva obce. Aby nechýbala zábava, plánujeme umiestniť aj hry ako sú piškvorky a pexeso.

Žiaci následne natočili krátke pútavé video k projektu, ktoré sa zverejnilo dňa 01.04.2023 na webovom sídle www.startlab.sk. Kampaň prebiehala do 30.04.2023. Prostredníctvom Starlabu sa podarilo získať 1221 eur na realizáciu projektu (ukončenie projektu október 2023).

2. ročník: Projektový zámer školy